به رمینوخوش آمدید.
10 اصل برتر طراحی وب سایت (قسمت دوم)

۱۰ اصل برتر طراحی وب سایت (قسمت دوم)

در بخش اول ۱۰ اصل برتر طراحی وب سایت در مورد ۵ نکته ابتدائی صحبت کردیم در ادامه ۵ نکته مهم با قیمانده از این مقاله برای شما اماده شده است با رمینو همراه باشید

۶- منو ها

منوها در واقع به کاربر جهت جابجایی و بازدید از بخش های مختلف وب سایت شما کمک میکند. در نتیجه باید تلاش کنید دسترسی کاربر به بخش های مختلف را با استفاده از ابزار های مختلف فراهم سازید.

استفاده از دکمه های و یا لینک های مختلف ، استفاده از قانون سه کلیک ، به این معنی که کاربر قادر خواهند بود با سه کلیک مطلبی که مورد نظرشان هست را بیابند .

۷- بخش بندی صفحات

درج مطالب مختلف ممکن است ظاهر وب سایت شما را بهم بریزد . برای جلوگیری از این اتفاق سعی کنید صفحات وب سایت شما دارای بخش بندی های مختلف باشند .

و مطالب را در بخش ها و باکس های مخصوص هر مطلب قرار دهید تا از بهم ریختگی و بی نظمی در وبسایت جلویری شود.

۸- طراحی الگوی ‘F’

تحقیقات نشان داده است که کاربران صفحه های وب را بصورت یک حرف ‘F’ دنبال می کنند.بیشتر مردم مطالب بالا و سمت چپ را بیشتر مطالعه میکنند و مطالب در سمت راست کمتر دیده میشوند و …

در نتیجه وب سایت های موثر و فعال در طراحی سایت خود دقت میکنند این روند را رعایت کنند .

 

۹- زمان بارگذاری سایت

بازدیدکننده ها از وب سایت هایی که زمان بارگذاری بالایی دارند متنفرند، به نکاتی که باعث بارگذاری سریع وب سایت می شوند توجه ویژه داشته باشید.

مثال:

بهینه سازی اندازه و مقیاس تصاویر

ترکیب کردن فایل های css و js که باعث کمتر شدن درخواست های http  می شوند.

فشرده کردن فایل های HTML ,css,js که با عث کمتر شدن حجم آنها و در نهایت سرعت اجرای بیشتر میشود.

 

۱۰- رسپانسیو بودن سایت

کاربران امروزه از دستگاه های متفاوتی برای بازدید از وب سایت ها استفاده میکنند،پس باید به ریسپانسیو بودن طراحی سایت خود دقت ویزه داشته باشید. البته راه حل دیگر که کمتر توصیه میشود استفاده از یک نسخه جداگانه برای موبایل است که روش استانداردی نیست . بهترین و کارامد ترین روش استفاده از طراحی وب سایت ریسپانسیو است.

 

طراحی یک وب سایت زیبا و کاربردی کار سختی نیست اگر طراح وب سایت شما نکات فوق را در نظر بگیرد و طبق استاندارد طراحی سایت شما را انجام دهد.اگر وب سایتی دارید که نیاز به بازبینی و بهینه سازی دارد و یا در حال طراحی یه وب سایت هستید در هر صورت میتوانید از این نکات برای داشتن وب سایتی موثر و کاربردی استفاده کنید .

 

 

حتما نظرات خودتون را با ما در میان بگذارید . زیر همین مطلب هم جوابگوی سوالات شما عزیزان هستیم .