به رمینوخوش آمدید.
طراحی وب سایت موفق با ۱۰ نکته اساسی و ساده

طراحی وب سایت موفق با ۱۰ نکته اساسی و ساده

یک وب سایت موفق در یک روز ساخته نمیشود،  سایتی موفق خواهد بود که باعث جذب مخاطب ، دریافت بازخورد از آنها شود. با رمینو همراه باشید.

۱- یک استراتژی برای برند و بسایت

در واقع هر شخصی توان ایجاد یک سایت و تبلیغات برای آن را دارد.

چگونه وب سایت شما متناسب و هم جهت با استراتژی برند شما باشد؟

اگر این موضوع را نمیدانید میتوان گفت بههیچ وجه نمیتواندی وب سایتی موفق داشته باشد و اگر  بد بینانه به موضوع نگاه کنیم شاید وب سایت شما به برند شما هم صدماتی وارد کند.

سایت شما تنها گزینه برای ایجاد و بهبود برند شما در سطح اینترنت است . اما این شما هستید که باید تصویر نهایی و کاملی را در نظر داشته باشید و باهدایت و سایت به این نوع برند سازی کمک کنید.

۲ – اجتناب از اشتباهات مرسوم در طراحی وب سایت

یک وب سایت بزرگ و موفق نیازمند محتوای ارزشمند و کامل است . اما یک سایت بزرگ علاوه بر محتوا روی نکات بیشتری هم تمرکز میکند از جمله ترکیب رنگ ها ، استفاده از عکسهای جذاب و مرتبط و همچنین بخش بسیار مهمی همچون انتخاب فونت هاو … نکات کاملتری در مقاله (۱۰ اصل برتر طراحی وب سایت) اشاره شده است .

اولین بازخوردی که مشتری از وب سایت میگیرد یکی از مهم ترین نکات است، اگر بازدید کننده در اولین بازدید بمباران تبلیغاتی شود و یا نتواند محتوی مورد نظر خود را به سادگی بیابد ، میتوان گفت شما قطعا این بازدید کننده را از دست خواهید داد.

اگر وب سایت شما بصورت منظم به روز رسانی نشود و بازدید کننده در بازدید های مختلف با مطالب تکراری روبرو شود این بازدید کننده هم قطعا از دست خواهد رفت و پتانسیل درامد زایی وب سایت شما هر بار کمتر و کمتر خواهد شد.

۳-ارائه محتوای رایگان یا غیر رایگان

تصمیم گیری در مورد اینکه آیا محتوای رایگان، محتوای غیر رایگان یا ترکیبی از هر دو را ارائه دهید، گام مهمی در برنامه های سایت شما است.

ارائه محتوای رایگان و در کنار آن محتوای غیر رایگان باعث تبدیل شدن بعضی از بازدید کنندگان به کاربران سایت شما میشود.

کاربرانی هم هستند که فقط برای مطالعه مطالب رایگانوارد سایت شما میشوند و شماباید به این بخش از بازدید کنندگان هم توجه داشته باشید.

۴-افزایش ترافیک وب سایت

اگر به این موضوع فکر میکنیدکه صرفا یک وب سایت زیبا داشته باشید برای جذب مخاطب باید به شما بگم که قطعا شکست خواهید خورد . یک وب سایت نکات مهمی را باید رعایت کند تا بازدید کنندگان مورد نظر را جذب کند.

یکی از مهم ترین موارد محتوای مفید  است و نکته بعد دسترسی ساده به این مطالب و محتوای سایت است .

تمام این موارد باید برای دراز مدت برنامه ریزی شده باشد تا نتیجه مطلوب را کسب کنید.

عناصر مهم و زیادی وجود دارند که میتوانند در شورع کار در جذب مخاطب به شما کمک کنند و باعث مراجعه مجدد بازدید کنندگان به وبسایت شما شوند و در نتیحه جذب ترافیک اتفاق خواهد افتاد.

 

۵- بالابردن اهمیت وب سایت

صاحبان سایت اغلب بر روی افزایش تعداد بازدیدکنندگان منحصر به فرد تمرکز می کنند، اما تمرکز خود را بر نگه داشتن آنها در هنگام ورود به سایت و بالا ردن زمان حضور در سایت از دست  میدهند و به این موضوع توجه نمیکنند.

یک وب سایت موفق صرفا یک صفحه فرود برای کاربر نیست . وب سایتی موفق است که هر روز به زمان حضور بازدید کننده در سایت توجه کند و با عث ورود عمیق تر کاربر به صفحات داخلی و تو در توی وب سایت باشد.

۶- استفاده از سئو برای پیروزی در رقابت

میلیارد ها وب سایت در سطح اینترنت و جود دارد که برای جذب کلیک و مخاطب رقابت میکنند. چاپ و پخش تبلیغات روش جذب در کسب و کارهای سنتیست اما برای فعالیت در فضای اینترنت و آنلاین باید نویسنده های وب سایت شما به اصول سئو آشنا باشند در غیر اینصورت شما هیچوقت به صفحات مناسب در نتایج جستجو دست نخواهید یافت.

 

۷- کسب درآمد از وب سایت بدون ترساندن بازدید کنندگان

هنگامی که وب سایت ها برای اولین بار در اینترنت ظاهر شدند، بسیاری از وب مسترها بر روی تبلیغات بنر متکی بودند تا از وبسایت خود پشتیبانی کنند. سپس پنجره های بازشو، پاپ-پایین، پلاگین های صفحه و آگهی های پرطرفدار کاربران اینترنت را بیش از حد بارگذاری کردند. در طول سالها، راه های جدید کسب درآمد با سایت شما بدون بمباران بازدید کنندگان سایت شما با تبلیغات آزار دهنده ظهور کرده اند. گزینه های خود را برای تولید درآمد وبسایت جستجو  کنید. شما یک شبه غنی نخواهید شد، اما شما می توانید نتایج را کم کم مشاهده کنید.

۸- نمایش تبلیغو  آنچه شما می توانید برای آنها انجام دهید

به نظر می رسد یک راه آسان برای کسب درآمدتبلیغات باشد . فضای تبلیغاتی را در سایت خود قرار دهید برچسب قیمت را بر روی آن قرار دهید صبر کنید تا تبلیغ کنندگان به سایت شما بیایند  و پول نقد خود را خرج کنند. اما رقابت آنلاین شدید است. جذب تبلیغ کنندگان و متقاعد کردن آنها برای تبلیغات در  سایت شما کار دشواری ست .شما باید مزایای تبلیغات آنلاین را نشان دهید و اینکه چگ.نه تلیغ در وب سایت شمابه کسب و کار آنها کمک میکند.

 

۹- استراتژی های رسانه ای خود را توسعه دهید

ترافیک را به سایت خود از طریق رسانه های اجتماعی هدایت کنید. از طریق توییتر بازدیدکنندگان سایت را افزایش دهید و آگاهی از سایت مطالب  خود را در فیس بوک را با اشتراک گذاری مطالب در این شبکه های اجتماعی افزایش دهید.

۱۰-ترافیک سایت را اندازه گیری کنید

از ابزارهای تجزیه و تحلیل وب برای ردیابی عادات بازدیدکنندگان سایت خود استفاده کنید زیرا آنها از طریق محتوای خود کار می کنند. نظارت بر این الگوها به شما یک تصویر واضح از آنچه در وب سایت شما هست و چه چیزی نیست خواهد داد. اگر موضوعات خاصی بازدیدکنندگان شما در سایت شما را به سمت خود هدایت کند ، می دانید که می توانید با دادن چه نوع اطلاعاتی کاربران به آنچه میخواهندنزدیک تر کنید. میتوانید بررسی کنید که اگر بخشی ازو بسایت شما بدون استفاده مانده است  تصمیم بگیرید که آیا می خواهید محتوای را تغییر دهید یا ۀن بخش را در آینده حذف کنید.