به رمینوخوش آمدید.
digital-marketing

 

تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی (Digital Marketing) به یک سری فعالیت ها به منظور تبلیغ محصول، خدمات، برند با استفاده از ابزارهای دیجیتالی در بستر اینترنت (رسانه‏ های جدید دردنیای تجارت) صورت می گیرد گفته می شود.

اگر بخواهیم دیجیتال مارکتینگ را با بازاریابی سنتی مقایسه کنیم، در واقع برخلاف بازاریابی سنتی، در دیجیتال مارکتینگ مشتریان بیشترین اهمیت را دارند به همین منظور شرکت ها با استفاده از ابزارهای مختلف مانند  وب سایت، ایمیل، موبایل، شبکه های اجتماعی سعی در تحلیل رفتار مشتری می کنند تا تبلیغات خود را در زمان مناسب و بر روی طیف وسیعی از کاربران منتشر نمایند تا در نتیجه بتوانند بهترین بازخورد را دریافت نمایند. امروزه تعداد کاربران اینترنت بسیار زیاد شده و تمامی شرکت های متوجه شده اند که برای موفقیت باید در اینترنت حضور فعال داشته باشند و از فضای آن برای جلب مشتری جدید و معرفی کالا و خدمات خود استفاده کنند و برای این کار ناچار هستند که از تکنیک های دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتالی بصورت موثر استفاده کنند.

معرفی ابزارهای بازاریابی دیجیتال

 1. بهینه سازی سایت برای موتورهای جست و جو (SEO)
 2. بازاریابی محتوا (Content Marketing)
 3. شبکه های اجتماعی (Social Media)
 4. بازاریابی ایمیلی (Email Marketing)
 5. بازاریابی ویدئویی (Video Marketing)
 6. تبلیغات اینترنتی (Internet advertisement)

 

مزیت های دیجیتال مارکتینگ چیست؟

شما نیاز دارید از رسانه های دیجیتال برای بازاریابی و تبلیغات کسب و کار خود استفاده کنید. امروزه دیگر کمتر کسی پیدا می شود که به راحتی به کسب و کاری اعتماد کند. در واقع شیوه تصمیم گیری مخاطبان عوض شده است. با وجود رسانه های اجتماعی محبوب دیگر کسی به حرف شما اهمیت نمی دهد. اکثرا به حرف این و آن در شبکه های اجتماعی توجه می کنند. بیشتر به نظرات توجه می شود. پس دقیقا به خاطر همین موضوع هم که شده است باید از رسانه های دیجیتال استفاده کنید. در واقع هر کسب و کاری برای بقا در بین رقبایش باید در رسانه های دیجیتال حضور داشته باشد. نه اینکه از آن فقط برای کمک گرفتن استفاده کند.

 

Digital marketing مزایای بسیار زیادی را شامل می شود که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • دسترسی سریع تر به مخاطب هدف
 • قابلیت انتخاب مخاطب هدف بر اساس مکان، جنسیت، تحصیلات، شغل و… در پلتفرم های مختلف
 • اندازه گیری اتفاقات و سنجه های مختلف
 • قابلیت بهبود سیستم در سریعترین زمان
 • امکانات متنوع تبلیغاتی
 • قیمت مناسب تبلیغات و مدیریت کمپین های تبلیغاتی

موارد فوق تنها بخشی از مزایای دیجیتال مارکتینگ هستند، ضمن اینکه این تصور در مورد انواع روش های بازاریابی اینترنتی وجود دارد که ارزان بودن مهمترین مزیت آنهاست در حالیکه بازاریابی دیجیتالی گرچه این امکان را دارد که با روش های ارزان قیمت شروع شود، اما اگر بخواهیم به صورت اصولی و حساب شده اقدام به طراحی کمپین های تبلیغاتی بکنیم و برنامه ریزی استراتژیک مناسب داشته باشیم، با بودجه کم نمیتوانیم این کار را انجام دهیم با  ما همراه باشید تا بهترین و بهینه ترین راه های دیجاتال مارکتینگ را فرا بگیرید.